Koszyk zapytań
Ilość produktów: 0


Aktualności z rynku

Nowoczesne systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego Zehnder

Nowoczesne systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego Zehnder

Targi Get Nord

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w dniach 20-22 listopada 2014 czwartej edycji Specjalistycznych Targów Elektrotechniki, Techniki Sanitarnej i Grzewczej oraz Klimatyzacji GET Nord w Hamburgu.

Grundfos Alpha2 najlepsza pod względem efektywności energetycznej

TÜV SÜD przeprowadził test porównawczy znanych producentów pomp obiegowych.

10 lat marki QIK

Marka QIK w 2013 r. obchodzi jubileusz 10-lecia obecności na rynku! W tym czasie towary zdobyły zaufanie tysięcy instalatorów, którzy docenili ich wysoką jakość i niezawodność.

Frame i Code: nowoczesne grzejniki drabinkowe

Firma Instal-Projekt już niejednokrotnie udowodniła, że kreatywna zmiana w konstrukcji może zupełnie odmienić wygląd grzejnika, nadając mu nowoczesny i inspirujący kształt. Wprowadzone do oferty Instal-Projekt grzejniki FRAME i CODE udowadniają, że znana z pozoru forma może zaskakiwać.

Innowacyjne rozwiązania Viteco

W marcu 2013 r. oferta VITECO wzbogacona została o nowy produkt – nowoczesne i przyjazne środowisku naturalnemu urządzenie – pompę ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej VITECO BPC X6.

SPIUG opublikował raport za III kwartał 2012

Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych opublikowało właśnie raport na temat trendów rynkowych w III kwartale 2012 r.

Stanowisko branży grzewczej ws. ustawy o OZE

Publikujemy stanowisko środowiska branży grzewczej w sprawie przyspieszenia prac nad wdrożeniem ustawy o OZE.

Pierwsze Urodziny !

To już rok! Dokładnie 14 grudnia 2011 r. wystartował wortal HurtownieInstalacyjne.pl.

Patronat: Salon Budownictwa i Instalacji

Jako jeden z patronów medialnych tego wydarzenia, zapraszamy Państwa do odwiedzenia Salonu Budownictwa i Instalacji SBI, który odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia 2012 r. w Bydgoszczy w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.

5 lat gwarancji na pompy ciepła Danfoss

Dobra wiadomość ze świata techniki grzewczej - Danfoss przedłuża gwarancję na powietrzne i gruntowe pompy ciepła o mocach od 4 do 18 kW.

Targi Budma 2012 tuż, tuż...

Już 24 stycznia w Poznaniu rozpoczynają się największe targi budowlane w Polsce - Budma 2012.

Wilo Professional Tour 2012 - szkolenia dla instalatorów

Już 7 lutego 2012 w Bydgoszczy startuje kolejna edycja imprezy dla instalatorów, Wilo Professional Tour.

Salon techniki grzewczej na targach SIBEX 2012

Expo Silesia, nowoczesny obiekt targowy w Sosnowcu, kolejny raz zaprasza na targi budowlane SIBEX - czołową imprezę wystawienniczą tego sektora w południowej Polsce.

Szkolenia dla instalatorów w firmie Atlantic

Firma Atlantic opublikowała właśnie terminarz szkoleń dla instalatorów na rok 2012 r.

SPIUG proponuje zmiany w zapisach prawa budowlanego

Poniżej prezentujemy propozycje Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych odnośnie zmian w zapisach prawa budowlanego. Dotyczą one istotnego zagadnienia w technice grzewczej: stosowania przewodów odprowadzających spaliny od kotłów kondensacyjnych.

Nowy katalog od Instal-Projekt

Od kilku dni dostępna jest nowy katalog Instal-Projekt. Edycję 2012 można pobrać ze strony producenta.

Zbliża się ENEX Nowa Energia 2012

Dobra wiadomość dla instalatorów zainteresowanych tematyką Odnawialnych Źródeł Energii. Już na początku marca odbędą się w Kielcach kolejne targi ENEX, a w ich programie impreza ENEX Nowa Energia.

NFOŚiGW: ponad 104 mln na kolektory

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił, iż w 2012 r. przeznaczy 104,4 mln zł na dopłaty do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych. To ok. 25 mln zł więcej, niż w zeszłym roku.

Rettig przejmuje Hewinga

Ważny ruch jednego z liderów rynku techniki grzewczej. Koncern Rettig, właściciel marki Purmo, odkupił od przedsiębiorstwa Uponor 100% udziałów w firmie Hewing, która jest producentem wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych.

SPIUG podsumowuje IV kwartał w branży budowlanej i instalacyjno-grzewczej

Jak co kwartał, Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG) opublikowało obszerny raport, opisujący tendencje na rynku budowlanym oraz instalacyjno-grzewczym. Zapraszamy do lektury.

Instal-Konsorcjum przystąpiło do EDT

Instal-Konsorcjum, pierwsze w Polsce konsorcjum hurtowni instalacyjnych, przystąpiło do największej w Europie organizacji handlu hurtowego towarów instalacji grzewczych i sanitarnych - EDT.

Epidemia wybuchających kotłów

To już chyba epidemia. W ciągu ostatnich kilkunastu dni portale internetowe zostały wręcz zasypane informacjami o wybuchach kotłów centralnego ogrzewania. W całej Polsce ludzie tracą dach nad głową w wyniku awarii systemu grzewczego.

Stanowisko SPIUG w sprawie ustawy OZE

Publikujemy w wersji pełnej oficjalne stanowisko Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG) w sprawie projektu ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii.

XIX Targi Interbud już od dziś!

Już dziś, 16 lutego, startuje XIX edycja targów budowlanych Interbud. Edycja 2012 zebrała oferty ponad 314 firm i, jak co roku, organizatorzy spodziewają się kilkunastu tysięcy odwiedzających.

Nietypowy konkurs Wilo

Bardzo ciekawą propozycję konkursową przygotowała firma Wilo. Cenne nagrody może wygrać osoba, która... odnajdzie najstarszą działającą w instalacji pompę Wilo!

HurtownieInstalacyjne.pl patronem medialnym Europejskich Słonecznych Dni

Miło nam poinformować, iż wortal HurtownieInstalacyjne.pl został patronem medialnym Europejskich Słonecznych Dni 2012 - drugiej edycji imprezy popularyzującej w Polsce odnawialne źródła energii. Poniżej zamieszczamy szczegółową informację o tym wydarzeniu.

Instalacje 2012 - synergia branż w Poznaniu

HurtownieInstalacyjne.pl objęły patronatem medialnym kolejną imprezę branżową - poznańskie targi Instalacje 2012. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną informacją na ich temat.

Złote Medale Instalacji 2012 przyznane!

Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. Edwarda Szczechowiaka uhonorował 13 produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych Instalacje oraz 1 produkt zgłoszony na Międzynarodowych Targach Kominkowych Kominki. Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są nagrodami równoważnymi.

Gryf-Bud po raz trzydziesty

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Instalacji „Gryf-Bud 2012”.W tym roku będą to targi jubileuszowe, bo organizowane już po raz trzydziesty.

Zostań Mistrzem Instalacji!

Instalatorze! Sprawdź się i wygraj super nagrody! Stań do konkursu podczas targów Gryf-Bud 2012 i zostań MISTRZEM INSTALACJI.

II nabór na dotacje do pomp ciepła

Już 15 marca rozpoczyna się II etap naboru do programu dotacji do pomp ciepła dla mieszkańców województwa mazowieckiego.

Rozpoczynamy Europejskie Słoneczne Dni!

W maju w Polsce i w całej Europie odbędzie się kampania Europejskie Słoneczne Dni. To świetna okazja aby dowiedzieć się więcej o energii słonecznej, sposobach jej wykorzystania oraz możliwościach uzyskania dofinansowania budowy instalacji.

Nowy cykl szkoleń od Danfossa

Szkolenia Nowe trendy w zakresie systemów grzewczych w budownictwie mieszkaniowym i komerycyjnym to cykl spotkań z projektantami i instalatorami, organizowany przez specjalistów z firmy Danfoss.

Targi, które budzą emocje!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z targów Instalacje 2012, jednej z największych imprez targowych w branży instalacyjnej!

Podsumowanie V Forum Energetyki Słonecznej

Rynek kolektorów słonecznych rozwija się w szybkim tempie – to główny wniosek z jubileuszowego V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej, który odbył się 18 kwietnia w Krakowie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym podsumowaniem tego wydarzenia.

SPIUG opublikował raport za II kwartał 2012

Publikujemy kolejny raport Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, dotyczący sytuacji na rynkach budowlanym i instalacyjno-grzewczym w II kwartale 2012 r.

Stanowisko ZP FEO w sprawie projektu ustawy OZE

W dniu 27 lipca 2012 roku, po dwóch latach prac i siedmiu miesiącach intensywnych konsultacji społecznych i międzyresortowych, na konferencji prasowej w Ministerstwie Gospodarki został przedstawiony i w całości upubliczniony projekt kompleksowej ustawy o odnawialnych źródłach energii (ustawy o OZE). Projekt ustawy jest dokumentem kompletnym, uzgodnionym z wymaganym uzasadnieniem i oceną skutków regulacji oraz gotowym do szybkiego procedowania prawnego.

Zapraszamy na X Kongres Instalexpo 2012

Wraz z redakcją Polskiego Instalatora wraz z Polską Korporacją Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji zapraszamy do udziału w X Jubileuszowym Kongresie INSTALEXPO 2012, który odbędzie się 25 października 2012 r. w Warszawie w Wyższej Szkole Menedżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej 36.
Producenci