Koszyk zapytań
Ilość produktów: 0


Porady techniczne

Popularne wodomierze - jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego wodomierza nie należy do najprostszych.

Wymaga nie tylko przygotowania pod względem wiedzy technicznej,

ale też konfrontacji z rozbudowaną ofertą.

System instalacyjny QIK

to sprawdzona marka, która jest nieustannie rozwijana. 

Zawór termostatyczny czy obrotowy? ESBE podpowiada

Firma ESBE przygotowała artykuł, w którym porównuje najważniejsze cechy zaworów termostatycznych i obrotowych, wskazując, w jakich zastosowaniach zawory te sprawdzają się najlepiej. W poniższej tabeli znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje, pozwalające dokonać najtrafniejszego wyboru zaworów do instalacji grzewczej.

E-learning z SFA

SFA Poland umieściła na swojej stronie internetowej bogatą bazę e-learningową na temat swoich produktów. Przystępne filmy instruktażowe skierowane do instalatorów omawiają budowę i funkcjonalność poszczególnych pozycji z oferty SFA.

Anoda magnezowa - niedoceniana ochrona ogrzewacza

Najpopularniejszym na rynku sposobem pozyskiwania ciepłej wody użytkowej jest jej przygotowywanie i/lub magazynowanie w podgrzewaczach pojemnościowych. W Polsce w większości przypadków, zbiorniki podgrzewaczy produkuje się ze stali, która bez dodatkowego zabezpieczenia szybko ulega korozji elektrochemicznej (zachodząca w środowisku elektrolitu – wodzie).

Podkład Lafarge dla systemu QIK

Klient decydujący się na ogrzewanie podłogowe ocenia efektywność działania i parametry użytkowe całego rozwiązania. Na końcową efektywność i trwałość systemu składają się: warstwa izolacji termicznej, instalacja ogrzewania podłogowego oraz pokrywający ją podkład podłogowy.

Naczynia przeponowe i zawory uzupełniające

Przeponowe naczynie wzbiorcze (PNW) jest jedną z niezbędnych armatur w instalacjach ciśnieniowych zamkniętych. Jest to zbiornik składający się z dwóch części: gazowej i wodnej. Oddzielone są od siebie specjalną membraną. Woda podczas ogrzewania zwiększa swoją objętość. Powoduje to wzrost ciśnienia.

Eksploatacja turbokominków

Nowoczesny dom powinien być ogrzewany kilkoma źródłami ciepła. Zapewni to możliwość elastycznego dopasowania do ciągle zmieniających się cen energii i przez to obniżenia kosztów eksploatacji. Do wyboru pozostaje wiele typów ogrzewania, jak np. gazowe (piec kondensacyjny), olejowe, elektryczne, pompa ciepła, kocioł węglowy, kominek, kolektory słoneczne, czy wreszcie kominek z płaszczem wodnym. Zasadniczym elementem łamigłówki – na co się zdecydować - pozostaje koszt paliwa. Niezbędne jest jednak rozsądne oszacowanie kosztów urządzeń, aby nie przepłacać.

Instalacje grzewcze wiosną

Choć sezon grzewczy trwa w najlepsze, warto już dziś pomyśleć o tym, jak zadbać o system grzewczy w naszym domu wiosną i latem. Po zakończonym sezonie należy dokonać przeglądu instalacji grzewczej.

Budowa odkurzaczy centralnych

Odkurzacze centralne coraz częściej są standardem w wyposażeniu nowobudowanych domów, coraz częściej więc pojawiają się pytania dotyczące rodzajów jednostek centralnych.

Montaż grzałki elektrycznej

Dogrzewanie pomieszczenia poza sezonem grzewczym i możliwość suszenia ręczników przez cały rok? Tak, to możliwe. Taka opcja to duże udogodnienie i wygoda, która jest w zasięgu ręki dzięki grzałkom elektrycznym, współpracującym z grzejnikami centralnego ogrzewania.

Płukanie i czyszczenie instalacji

Mimo wielu zabezpieczeń przeciwosadowych, instalacje każdego typu ulegają zanieczyszczeniom i należy je systematycznie płukać. Jest to szczególnie ważne w przypadku systemów ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz ogrzewania podłogowego, takich jak system instalacyjny QIK.

Jak ochronić piwnice przed zalaniem?

Według normy PN EN 12056-4 mimo przeprowadzenia doboru urządzenia zgodnie z obowiązującymi zasadami techniki oraz przy dołożeniu wszelkiej staranności w zasadach eksploatacji, może wystąpić przepływ zwrotny.
Producenci